Na czym polega WUKO?
By móc swobodnie korzystać z budynków mieszkalnych i użytkowych niezbędne okaże się prawidłowe funkcjonowanie kluczowych systemów, a zwłaszcza instalacji wodociągowej oraz rur służących do odprowadzania powstających ścieków. Tworzące się w rurach zatory będą zaburzały przepływ nieczystości płynnych, mogą go też całkowicie zablokować, co grozi powstaniem przecieku i wydostaniem się zawartości. Zdarzenia tego rodzaju oznaczają skażenie terenu, a także powodują liczne problemy związane z usuwaniem substancji potencjalnie niebezpiecznych i powodujących rozprzestrzenianie się nieprzyjemnych zapachów. Sposobem, by zapobiec takim sytuacjom będzie skorzystanie w porę z usługi przepychania kanalizacji. W Zgierzu w usuwaniu zatorów i udrażnianiu rur specjalizuje się firma Wywóz Nieczystości Płynnych Piotr Sobór, zajmująca się również utylizacją gruzu. W większości przypadków w tym celu używana jest metoda WUKO. Przekonajmy się, na czym polega ta technologia.
Co trzeba wiedzieć o metodzie WUKO?
Metoda WUKO to inne określenie na technologię czyszczenia hydrodynamicznego. Polega ona na usuwaniu zanieczyszczeń z wewnętrznych ścianek rur kanalizacyjnych oraz rozbijania zatorów za pomocą wody podawanej pod bardzo dużym ciśnieniem. Jest ona dostarczana do wprowadzanej do kanałów głowicy podłączonej do elastycznego przewodu. Są w niej umieszczone ustawione pod odpowiednim kątem dysze, przez które wydostaje się silny strumień wody. Pozwala on na przemieszczanie się głowicy, a jednocześnie umożliwia skuteczne czyszczenie powierzchni.
Skąd wzięło się określenie WUKO?
Skrót WUKO jest dziś rozwijany jako wodne udrożnianie kanalizacji i odpływów, jednak pochodzi on od nazwy Wytwórnia Urządzeń Komunalnych, która jako pierwsza produkowała w naszym kraju pojazdy przystosowane do czyszczenia rur metodą hydrodynamiczną.